مصرف شکلات در بارداری

مصرف شکلات در بارداری

در روزهای شیرین و دلچسب بارداری تغذیه مادران ممکن است تغییر کند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که میل و هوس خوراکی خاصی به سراغتان بیاید. یکی از این خوراکی‌هایی که به سختی می‌شود در مقابل وسوسه‌اش مقاومت کرد شکلات است.گاهی پیش می‌آید مادران آینده در دوران بارداری به خاطر تصور نادرست یا بی‌اطلاعی از تاثیر شکلات بر روی بدن خود و جنین شکلات را از رژیم غذایی خود حذف کنند، اما خبر خوبی برایتان داریم: در دوران بارداری لازم نیست در مقابل میل به شکلات مقاومت کنید؛ مصرف شکلات به مقدار متعادل در دوران بارداری نه تنها هیچ ضرری ندارد که مفید هم هست. شکلات تاثیر شگفت‌انگیزی بر روی خلق و خو، روحیه و احساس لذت در افراد هم دارد و فراموش نکنید که خوشحالی مادر، کودکان را هم خوشحال می‌کند.

مزایای مصرف شکلات در دوران بارداری برای مادر

پری‌اکلامپسی یکی از عوارض خطرناک دوران بارداری و یکی از علت‌های مهم مرگ و میر مادران است که طی آن فشار خون به شدت افزایش می‌یابد. بر اساس مطالعه انجام‌شده در سال 2010 مصرف شکلات تلخ به مقدار کنترل‌شده می‌تواند خطر ابتلا به پری‌اکلامپسی و فشار خون حاملگی را کاهش دهد.

طی بررسی بیش از دو هزار مورد بارداری مصرف شکلات در سه‌ماهه اول و سوم بارداری کاهش خطر ابتلا به پری‌اکلامپسی را در پی داشت، ضمن این که کاهش فشار خون حاملگی با مصرف شکلات در سه‌ماهه اول بارداری همراه بود.

فلاوانوئیدهای موجود در شکلات تلخ آنتی‌اکسیدان‌های قوی‌ای هستند. آن‌ها به حذف رادیکال‌های آزاد در بدن کمک می‌کنند و استرس اکسیداتیو ارگانی را کاهش می‌دهند. از آن‌جا که دلایل احتمالی وقوع پری‌اکلامپسی را مرتبط با استرس اکسیداتیو، جریان خون ناکافی به رحم و اختلال در سیستم ایمنی می‌دانند، خوردن شکلات می‌تواند از پیش آمدن پری‌اکلامپسی جلوگیری کند. محققان ثابت کرده‌اند که یکی از مواد شیمیایی موجود در شکلات تلخ به نام تئوبرومین می‌تواند با تحریک قلب به اتساع عروق کمک کند. زنان باردار با مصرف شکلات تلخ بیشتر از 40 درصد کمتر احتمال ابتلا به این عارضه را داشته‌اند.

مزایای مصرف شکلات در دوران بارداری برای مادر

هرچند که شکلات تلخ جای ویتامین‌های مورد نیاز در هنگام بارداری را نمی‌گیرد، اما فواید شگفت‌انگیزی دارد که از آن‌ها نباید غافل شد. شکلات تلخ حاوی مقادیر قابل توجهی مواد معدنی از جمله منیزیم، مس و آهن است. منیزیم که به ماده معدنی ضد استرس مشهور است به عملکرد صحیح سیستم عصبی کمک می‌کند و فاکتور مهمی برای سیستم قلبی عروقی است. کمبود منیزیم در دوران بارداری می‌تواند منجر به تاخیر در رشد جنین و زایمان زودرس شود. جالب است بدانید که در صد گرم کاکائو 420 میلی‌گرم منیزیم وجود دارد، اما دقت کنید که اکثر متخصصان مصرف روزانه 30 گرم شکلات تلخ را توصیه می‌کنند و نه بیشتر.

شکلات تلخ یکی از منابع خوب آنتی‌اکسیدان هم هست که نه فقط برای خانم‌های باردار، که برای سلامتی همه مفید است. نتایج یک پژوهش در سال 2018 نشان می‌دهد که مصرف شکلات تلخ تنها به مدت هشت روز به بهبود برخی عملکردهای مغز می‌انجامد.

مزایای مصرف شکلات تلخ در دوران بارداری برای جنین

اگر می‌خواهید گردش خون را برای رشد بهینه‌ی جنین هدایت کنید شکلات می‌تواند چاره‌ی کار شما باشد. در مطالعه‌ای که در سال 2016 بر روی دو گروه از خانم‌های باردار انجام شد نشان داده شد که مصرف شکلات با فلاوانول بالا جریان خون به سمت جنین را افزایش می‌دهد.

اگر آن حرف‌های قدیمی را شنیده باشید که شکلات خوردن بچه‌ها را «شیرین‌تر» می‌کند، بد نیست بدانید که این حرف دلیل علمی هم دارد. یک مطالعه بر روی 300 مادر باردار نشان داده کودکانی که مادران‌شان به طور مرتب روزانه در رژیم غذایی خود شکلات مصرف می‌کنند در سن شش ماهگی خلق و خوی مثبت‌تری دارند. البته بعید هم نیست که این مادران خود با داشتن حال خوب کودکان‌شان را هم با نگاه مثبت‌تری ارزیابی کنند. شکلات حال همه ما را بهتر می‌کند و مادران خوشحال، فرزندان شادتری هم خواهند داشت.