پنکیک با مغز شکلاتی

پنکیک خودش به تنهایی صبحانه‌ی لذیذ و خوشمزه‌ای است که طعم لطیف‌اش با کمی سیروپ توت‌فرنگی یا شکلات و میوه‌های تازه کامل می‌شود. حالا تصور کنید وقتی آن را گاز می‌زنید یک مغز شکلاتی لذیذ و هیجان‌انگیز هم وسط پنکیک سورپرایزتان کند. درست کردن این مدل پنکیک ترفند ساده‌ای دارد، دوست دارید امتحان کنید؟

مواد لازم:

  • شکلات صبحانه فرمند دو سوم پیمانه
  • آرد سفید یک و نیم پیمانه
  • بیکینگ‌پودر سه قاشق چایخوری
  • شکر یک‌چهارم پیمانه
  • نمک نوک قاشق چایخوری
  • تخم‌مرغ یک عدد
  • شیر یک پیمانه+دو قاشق غذاخوری
  • وانیل یک قاشق چایخوری مقداری کره برای چرب کردن تابه

طرز تهیه:

برای درست کردن این مدل پنکیک، باید شکلات صبحانه را به شکل دایره فریز کنید و بعد این دایره‌ها را موقع پخت وسط دو لایه از خمیر پنکیک بگذارید تا این شکل قشنگ و تر و تمیز پنکیک مغزدار آماده بشود.

یک سینی جادار حاضر کنید و روی آن کاغذ روغنی بیندازید. به اندازه‌ی یک و نیم تا دو قاشق غذاخوری از شکلات صبحانه بریزید و با نوک کارد پهن یا پشت قاشق آن را به شکل دایره‌ای به ضخامت حدود نیم سانت و قطر حدود 6 سانت درآورید. با این مقدار هفت دایره‌ی شکلاتی می‌توانید درست کنید، آن‌ها را با کمی فاصله روی سینی بچینی و بعد سینی را بین یک تا دو ساعت در فریزر بگذارید تا شکلات کاملاً سفت شود. دایره‌های شکلاتی را می‌توانید بعد از سفت شدن در کیسه فریزر یا زیپ‌کیپ نگه‌داری کنید که جای کم‌تری در فریزر بگیرند، اما تا لحظه‌ی آخر قبل از استفاده آن‌ها را بیرون نیاورید که نرم نشوند. می‌توانید تا این مرحله را شب قبل از سرو پنکیک انجام بدهید.

برای آماده کردن مایه‌ی پنکیک، تمام مواد خشک را در یک کاسه بریزید و با هم‌زن دستی یا ویسک مخلوط کنید. وسط مواد خشک را گود کنید و شیر و تخم‌مرغ را آن‌جا بریزید. بعد تمام مواد را به‌خوبی با هم مخلوط کنید، طوری که گلوله‌ای داخل مایه‌ی پنکیک نماند و خمیر شل و یک‌دستی حاضر شود.

یک تکه‌ی کوچک کره در تابه‌ی نچسب بیندازید و اجازه دهید تابه کاملاً داغ شود. بعد از آب شدن کره، آن را با دستمال کاغذی تمیز پاک کنید طوری که فقط سطح تابه چرب بشود. حالا باید سریع عمل کنید: یکی از دایره‌های شکلاتی را از فریزر درآورید، به‌اندازه‌ی یک‌چهارم پیمانه از مایه‌ی پنکیک را در تابه بریزید و یکی از دایره‌ها را روی آن قرار دهید، بعد دوباره از مایه‌ی پنکیک روی آن بریزید، طوری که کاملاً روی شکلات را بپوشاند.

حدود دو دقیقه بعد وقتی کناره‌های پنکیک حباب تشکیل شد، به آرامی زیر آن را نگاه کنید و اگر طلایی شده بود، پنکیک را برگردانید تا طرف دیگرش هم برشته و طلایی بشود.

به همین ترتیب تمام پنکیک‌ها را آماده کنید. ضمن کار اگر لازم بود دوباره تابه را چرب کنید. با این دستور احتمالاً هفت عدد پنکیک مغزدار آماده می‌شود، اما بسته به این که روی مغز شکلاتی را با چقدر از مایه‌ی پنکیک بپوشانید، ممکن است بیش از شش تا آماده نشود. پنکیک‌های مغزدار را گرم گرم همراه با برش‌های توت‌فرنگی سرو کنید. همچنین می‌توانید مقداری خامه، پودرقند یا سیروپ هم به تزئین‌تان اضافه کنید، اما طعم دلچسب خمیر سرخ‌شده با شکلات و میوه به چیز دیگری احتیاج ندارد.