ژله مخصوص شب یلدا

ژله مخصوص شب یلدا

شب یلدا یا شب چله از کهن‌ترین جشن‌های ما ایرانیان است که از دیربازها تا به امروز ارزش خود را حفظ کرده است و همچنان مورد استقبال ما ایرانی ها قرار دارد. دراین شب‌ جمع شدن در کنار بزرگ ترها، بازی کردن‌ها دسته جمعی  و چیدن سفره‌های خوش رنگ و لعاب لذت شب یلدا را چندین برابر کرده است.

وقتی صحبت از دورهمی و مهمانی می‌شود، دغدغه‌ی خانم‌ خانه برای پخت شام و درست کردن بهترین دسر شروع می‌شود البته این نگرانی بی‌دلیل هم نیست اما این مقاله به شما کمک می‌کند تا با جدیدترین دسرهای یلدایی آشنا شوید تا سفره‌تان را به زیباترین شکل بیارایید پس با ما همراه باشید.

1. ژله هندوانه‌ای

قطعا شما بهتر می‌دانید آماده کردن  یک ژله معمولی و ساده برای شب یلدا، انتخاب خوبی نیست ولی زمانی که همین ژله معمولی را در یک قالب‌ خاص در سه طعم طالبی، هندوانه و آلوورا و بستنی بریزید دیگر معمولی نخواهد بود. برای زیباتر شدن دسرتان می‌توانید آن را به شکل مثلث برش بزنید تا شبیه قاچ‌های هندوانه‌ شوند. به همین سادگی با دسری جدید در شب یلدا  از دیگران پذیرایی می‌کنید.

ژله مخصوص شب یلدا
چیز کیک یلدایی

2. چیزکیک انار

احتیاجی به گفتن ندارد که چیزکیک‌ها یکی از محبوب‌ترین دسرها هستند که در طعم‌های مختلف طرفدارانی از هر سن و سالی دارند. چیزکیک انار یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای یک کدبانو در شب یلدا خواهد بود. هیچ‌کس نمی تواند در برابر یک برش از چیز کیک با طعم انار مقاومت کند.

3. ژله سه رنگ انار

ژله یکی از ساده‌ترین دسرها است اما با کمی خلاقیت همین دسر ساده را می‌توانید به دسری شیک با طعمی به یادماندنی تبدیل کنید علاوه بر این‌ از ترکیب ژله‌ با بستنی یا میوه هم نباید غافل شد. این شب یلدا می‌توانید با دسرهای تک‌نفره در چند طعم یا حتی رنگین‌کمانی به استقبال مهمانان‌تان بروید.

ژله سه رنگ انار
دسر کدو حلوایی

4. دسر کدو حلوایی ( موس کدو حلوایی)

موس دسر نسبتا ساده‌ای است که به مهارت آشپزی چندانی نیاز ندارد. پایه این دسر کدو حلوایی و خامه است. اگر تمام مواد اولیه این دسر در دسترس‌تان باشد برای درست کردن آن تنها حدود 20 دقیقه زمان نیاز دارید. اگر دوست دارید در کوتاه‌ترین زمان با دسری خوش طعم در شب یلدا از مهمانان‌تان پذیرایی کنید، موس کدو حلوایی گزینه‌ مناسبی است.

فراموش نکنید برای حرفه‌ای تر شدن دسرتان می‌توانید آن را با دانه های رنگی یا سس‌های طعم‌دار فرمند تزئین کنید، یک تزئین یلدایی بهترین انتخاب است.

5. پودینگ انار با دانه چیا

نظرتان درباره یک پودینگ انار با دانه چیا چیست؟

قطعا دسری با دانه‌ چیا  علاوه بر طعم فوق العاده سرشار از مواد مغذی خواهد بود. افزودن دانه‌های چیا به وعده‌های غذایی باعث تقویت انرژی شما می‌شود و با امتحان کردن یک قاشق از آن خستگی تمام روز را فراموش خواهید کرد پس چه بهتر با دسری مقوی به استقبال یلدا برویم.

پودینگ انار با دانه چیا
کیک کدو

6. کیک کدو حلوایی

کیک کدو حلوایی انتخابی هیجان انگیز با طعمی فوق‌العاده است که با چشیدن یک برش از آن شیفته‌اش می‌شوید. اگر به دنبال تجربه طعم جدید برای شب چله می‌گردید پیشنهاد ما ترکیب کیک کدو حلوا با سس کارامل فرمند است.

پیام بگذارید