دسر اکلیلی ننه سرما ویژه شب یلدا

طرز تهیه دسر اکلیلی ننه سرما ویژه شب یلدا

ما ایرانی‌ها همیشه به دنبال بهانه‌ای برای شاد بودن یا دورهم جمع شدن هستیم؛ شب یلدا هم برای ما از این ماجرا مستثنی نیست. این شب از جمله جشن‌های باستانی ایرانی است که در میان نسل جدید هم طرفدارانی دارد. رسم و رسوم ، خوراکی‌های خوشمزه و خنده‌های دورهم همه همه به زیبایی‌های این شب به یادماندنی اضافه کرده‌است. ما در این مطلب سعی کرده‌ایم با آموزش یک دسر اکلیلی آغاز زمستان را درخشان کنیم، پس با ما همراه باشید.  

مواد لازم برای دسر اکلیلی شب یلدا

  • دسر اکلیلی فرمند طعم انار: 1بسته
  • دسر اکلیلی فرمند طعم بلوبری: 1 بسته
  • آب جوش : 800 میلی‌لیتر

طرزتهیه

پودر ژله اکلیلی انار را در 400 میلی‌لیتر آب جوش حل کنید و داخل قالب بزرگ‌تر بریزید و یک ساعت در یخچال بگذارید. ژله انار دامن ننه سرما خواهد شد.

پودر دسر اکلیلی بلوبری را در 400 میلی‌لیتر آب جوش حل کنید و داخل قالب دلخواه‌تان بریزید و یک ساعت داخل یخچال بگذارید. ژله بلوبری به عنوان برف و نماد زمستان در کنار تزئین ژله ننه سرما استفاده می‌شود.️

خیلی راحت می‌توانید عکس دلخواه‌تان از ننه سرما رو پیدا کنید و پرینت بگیرید یا حتی با مقواهای رنگی مثل ما به صورت کاردستی با بچه ها درست کنید. این شکلی می‌توانید در عین حال که یک دسر خوشمزه درست می‌کنید کلی در کنار هم لذت ببرید️ در نهایت عکس رو با خلال دندون روی دسرتان قرار دهید.

اگر شما هم کلی شیرینی یلدایی خوشمزه دلتان می‌خواهد، هر شب تا یلدا همراه مجله فرمند باشید.

پیام بگذارید