طرز تهیه آفوگاتو

طرز تهیه آفوگاتو

تهیه کردن بعضی از دسرهای ایتالیایی مثل تیرامیسو یا پاناکوتا سخت و پرزحمت است، اما آفوگاتو این‌طور نیست. این دسر جالب و فوری یک خوراکی فوق‌العاده آسان و سریع ایتالیایی است که از ترکیب بستنی و قهوه درست می‌شود.

آفوگاتو چیست؟

آفوگاتو به زبان ایتالیایی یعنی غرق‌شده و این دسر هم در واقع با غرق کردن بستنی در قهوه درست می‌شود! لایه بیرونی بستنی با حرارت قهوه داغ آب می‌شود و روی ظرف دسر یک لایه غلیظ و خوشمزه از بستنی آب‌شده و قهوه تشکیل می‌دهد. وسط بستنی هنوز جامد و یخی است و بعد از خوردن آن می‌توانید از قهوه خنک که با بستنی شیرین شده لذت ببرید. بیشتر از این تعریف نمی‌کنیم، خودتان امتحان کنید!

مواد لازم برای تهیه آفوگاتو:

آفوگاتو با ریختن قهوه بر روی بستنی درست می‌شود و مواد اصلی آن همین‌ها هستند. گاهی برای تهیه آفوگاتو از سیروپ‌های طعم‌دار (مثل سس کارامل یا شکلات فرمند) هم استفاده می‌شود. روی ظرف آفوگاتو می‌توانید بسته به سلیقه خودتان مقداری مغز آجیلی بوداده، خرده‌شکلات، پودر کاکائوی فرمند و یا نمک دریا بپاشید. آفوگاتو در لیوان یا فنجان تک‌نفره به تعداد افراد سرو می‌شود.

آفاگاتو را نمی‌شود از پیش تهیه کرد، اما می‌توانید بستنی را در فنجان بریزید، روی آن را بپوشانید و در فریزر قرار دهید و موقع سرو قهوه را به بستنی اضافه کنید. این دسر راحت و سریع یک گزینه فوق‌العاده برای وقت‌هایی است که غذاهای وقت‌گیر و پرزحمت تهیه می‌کنید و فرصت چندانی برای پرداختن به دسر ندارید.

بستنی مناسب

آفوگاتو معمولاً با بستنی وانیلی یا از آن بهتر با جلاتوی ایتالیایی با کیفیت عالی تهیه می‌شود. اما اشکالی ندارد که طعم‌های دلخواه خودتان را هم امتحان کنید. بستنی شکلاتی یا پسته برای مثال هر دو در این ترکیب نتیجه عالی می‌دهند.

آفوگاتو را چطور باید خورد؟ با قاشق سراغ بستنی بروید و بعد مایع باقی‌مانده از ترکیب قهوه و بستنی را تا آخر سر بکشید.

طرز تهیه آفوگاتو
طرز تهیه آفوگاتو

طرز تهیه:

لیوان یا فنجان سرو دسر را آماده کنید. به تعداد افراد شات اسپرسو آماده کنید. هر شات اسپرسو به طور معمول از 7 گرم قهوه و 30 میلی‌لیتر آب تشکیل می‌شود. اما البته عیبی هم ندارد که این نسبت را بسته به سلیقه خود تغییر دهید یا از قهوه غلیظ دم‌شده، قهوه ترک یا حتی قهوه فوری استفاده کنید.

در هر لیوان دو اسکوپ بستنی بریزید. بهتر است لیوان یا فنجان‌تان کوچک باشد تا بستنی تا حدود سه‌چهارم ارتفاع آن برسد. حالا قهوه را از کناره لیوان بریزید، طوری که مستقیم روی بستنی ریخته نشود. دسر را با یک قاشق غذاخوری سس کاراملی یا سس شکلاتی فرمند و تاپینگ دلخواهتان تزئین کرده و بلافاصله همراه قاشق سرو کنید.

پیام بگذارید