پرش به محتوا

طرزتهیه فرنی سه رنگ

فرنی با آرد برنج از جمله دسرهای سبک و خوشمزه ا‌ست که خیلی سریع آماده می‌شود و به دلیل ساده بودن، هر زمان که بخواهید می‌توانید آماده کنید. این دسر برای افرادی که معده‌های ضعیفی دارند مثل کودکان و نوزادان بسیار مناسب است. همچنین برای افرادی که دچار سرماخوردگی و سرفه‌های متعدد می‌شود، پیشنهاد می‌شود.

طرزتهیه فرنی سه رنگ
 • مواد لازم:
  آرد برنج ۲ قاشق غذاخوری
  شیر سرد ۲ لیوان
  شکر یا شیره انگور ۲ قاشق غذا خوری
  آب ۶ قاشق غذا خوری
  گلاب ۴ تا ۶ قاشق غذاخوری
  هل آسیاب شده ۴/۱ قاشق غذاخوری
  پودر کاکائو خالص فرمند ۱ قاشق غذا خوری
  محلول زعفرانی ۱ قاشق غذاخوری
  خلال پسته به میزان دلخواه

*این میزان مواد اولیه برای ۲ نفر مناسب هستند.

طرز تهیه فرنی سه رنگ:
آرد برنج، شکر و مقدار کمی هل را در یک قابلمه یا ظرف دیگر بریزید، شیر سرد را کم‌کم به مواد اضافه نمایید هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

قابلمه یا ظرف حاوی ترکیبات بالا را روی حرارت ملایم اجاق قرار داده و بصورت پیوسته و به آرامی هم بزنید تا مواد مقداری غلظت بگیرند. دقت کنید که حتما مواد را بصورت مداوم هم بزنید که به کف ظرف نچسبد. سپس کمی گلاب اضافه کنید و هم بزنید تا به غلظت دلخواه‌تان برسد.
حالا ظرف را از از روی حرارت بردارید و بعد از آن که کمی خنک شد، مواد را به ۳ قسمت تقسیم کنید، یک قسمت را داخل ظرف‌های سرو مد نظرتان یک لایه به میزان مساوی بریزید و داخل یخچال بگذارید تا ببندد.
به قسمت دیگر از این ترکیبات، محلول زعفرانی که از قبل آماده کردید و به قسمت سوم، پودر کاکائو خالص فرمند را اضافه کنید و به ترتیب بعد از سرد شدن هر لایه، لایه دیگر را داخل ظرف های سرو بریزید و در یخچال بگذارید.
برای تزیین روی فرنی از پودر دارچین یا خلال پسته استفاده کنید و از این دسر خوشمزه لذت برید.

اگر در مدت زمانی که ترکیبات دسر را روی حرارت هم می‌زنید، غلظت مواد به میزان دلخواه‌تان نرسید، می‌توانید نصف قاشق غذاخوری آرد برنج را در چند قاشق آب حل کنید و به آن اضافه نمایید. همچنین دقت داشته باشید، در صورت زیاد بودن مقدار آرد برنج روی دسر خشک می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.