صبحانه مقوی و فوری

صبحانه فوری و مقوی

صبحانه وعده‌­ی غذایی با اهمیتی است که انرژی مورد نیاز بدن، درطول روز را تامین می­‌کند. این وعده غذایی علی‌رغم مفیدبودن اغلب به خاطر تکراری بودن نادیده گرفته می­‌شود. اتفاق خوب این است که با استفاده از سس­‌های طعم‌­دار می­‌توانیم این وعده غذایی را برای خودمان جذاب کنیم. به همین منظور چند صبحانه­‌ی آسان و خوشمزه معرفی می‌­کنیم.

صبحانه مقوی و فوری

کروسان شکلاتی

هیچ چیز مثل عطر شیرینی داغ با طعم شکلات غلیظ و خوش­‌طعم و یک فنجان قهوه یا چایی نیست. کروسان به عنوان نان صبحانه فرانسویی شناخته می‌­شود.

اگر دوست دارید خودتان را حسابی تحویل بگیرید و از طرفی زمان کافی برای آماده کردن صبحانه مفصل ندارید؛ کروسان با سس شکلاتی فرمند یا کارامل در کنار یک فنجان قهوه می­‌تواند گزینه­‌ی خوبی برای شروع روزتان باشد. از آنجا که پخت کروسان زمان­‌بر است بهتر است آن را از بیرون تهیه کنید.

پنکیک با سس توت فرنگی

یکی دیگر از صبحانه‌­های سریع و خوشمزه پنکیک است. خوشبختانه آماده کردنش هم اصلا سخت نیست و  به راحتی می‌­توان در خانه ترتیب داد.

از آنجایی که صبحانه­‌ی سالم بهتر است بیشتر مواد مقوی درون هرم غذایی را شامل شود؛ بهتر است پنکیک را با لایه‌­های میوه خرد شده مثل موز یا توت فرنگی همراه با سس طعم‌­دار میل کنید. شما می‌توانید با خرید سس­‌های طعم‌­دار خوشمزه پروسه آماده سازی پنکیک شکلاتی خانگی­‌تان را سرعت ببخشید.

برای تهیه پنکیک کافی است؛ شکر و تخم‌مرغ را با هم مخلوط کنید؛ به‌صورتی‌که شکر کاملاً در تخم‌مرغ حل شود و مایه کرم شود. وانیل، شیر و کره را اضافه کند و خوب هم بزنید. حالا نمک و آرد و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط می‌کنید و به مایه اضافه کنید. آن‌قدر به هم‌­زدن ادامه دهید تا آرد کاملاً حل شود و گلوله‌گلوله نباشد. اگر زیادی سفت بود شیر و اگر شل بود آرد اضافه کنید.

حالا با قاشق غذاخوری از مایه بر‌دارید و کف تابه بر‌یزید، زمانی که پنکیک طلایی شد آن را برگردانید تا طرف دیگر آن هم پخته شود. نهایتا فراموش نکنید پنکیک­‌ها را با سس توت فرنگی فرمند خوشمزه­‌تر کنید.

صبحانه مقوی و فوری
صبحانه مقوی و فوری

صبحانه فوری با جوی دو سر با سس کاراملی

یکی­‌دیگر از پیشنهادات ما برای یک روزکاری و پرمشغله­ ترکیب شیر، جو دوسرپرک، موز و سس کارامل است. منیزیم موجود در موز، به شما برای شروع یک روز پر کار انرژی می‌دهد و جوی دو سر هم با فیبر و ویتامین ب فراوان که دارد، انرژی روزتان را تامین می‌­کند.

برای تهیه این صبحانه کافی است شیر را در یک قابلمه کوچک به جوش بیاورید و جو دو سر پرک شده و مقدار کمی نمک را در آن بریزید. سپس حرارت را کم کنید و ۵ دقیقه برای پخت به آن‌ها زمان دهید.

حالا مخلوط شیر با جو را در یک کاسه بریزید، گردو را روی آن بپاشید، موزهای حلقه شده را روی آن‌ها بچینید و  با عسل یا سس کاراملی فرمند این ترکیب را کامل کنید.

پیام بگذارید