شکلات گلاسه

شکلات گلاسه

نظرتان درباره یک عصرانه هیجان انگیز با ترکیب شکلات و بستنی چیست؟ هیچ‌کس نمی‌تواند در برابر نوشیدنی شکلاتی با یک اسکوپ بستنی و سس شکلاتی فرمند مقاومت کند. آماده کردن عصرانه جذاب در هوای پاییزی تجربه‌ی لذت بخشی هست که نتیجه‌ی شیرینی هم خواهد داشت.

قطعا یک عصرانه‌ی جذاب بعد از یک روز طولانی کنار کسانی که دوست‌شان دارید، بهتر حس دنیا هست. مخصوصا اگر عصرانه مد نظرتان از ترکیب بستنی و سس شکلاتی فرمند هم تشکیل شده باشد. چه چیزی از این بهتر. با ما همراه باشید تا با طرز تهیه شکلات گلاسه آشنا شوید.

  • مواد لازم برای تهیه شکلات گلاسه ( برای یک نفر)
  • بستنی شکلاتی: نصف پیمانه
  • شیر : پیمانه 2/1
  • پودر کاکائو خالص فرمند: 1 قاشق مربا خوری
  • سس شکلات فرمند: به میزان لازم
  • خامه فرم گرفته : 2 قاشق غذا خوری
شکلات گلاسه

طرز تهیه شکلات گلاسه

برای تهیه شیرکاکائوی مرغوب، اول شیر را روی حرارت قرار دهید و بعد پودر کاکائو خالص فرمند را به شیر اضافه کنید و به آرامی هم بزنید. زمانی که شیر و پودر کاکائو کاملا با هم مخلوط شد، شیر را از روی حرارت بردارید تا خنک شود. ظرف سروتان را آماده کنید و مقداری سس شکلات کف آن بریزید، اگر ظرف‌تان شیشه‌ای هست آن را در دست‌تان بچرخانید تا تمام دیواره آن به سس شکلات آغشته شود.

 حالا بستنی شکلاتی را با اسکوپ زن یا یک قاشق غذا خوری درون لیوان بریزید. اگر شیرکاکائو خنک شده است، آن را به مواد اضافه کنید. حال وقت آن است خامه فرم گرفته شده را روی مواد بریزید، می‌توانید از اسپری خامه نیز برای این منظور استفاده کنید. درآخر با چند قطره سس شکلات فرمند طعم نوشیدنی شکلاتی‌تان را غلیظ‌تر کنید علاوه بر این برای تزئین لبه‌ی ظرف نیز می‌توانید مقداری شکلات صبحانه به لبه لیوان بمالید تا دراژه های رنگی یا تکه‌های بیسکویت به لبه‌ی لیوان بچسبند.

پیام بگذارید