پرش به محتوا

شکلات داغ چیست؟

شکلات داغ نوشیدنی محبوبی است که علاوه بر محبوبیت، خواص بسیاری برای سلامتی پوست، مو و حتی درمان افسردگی دارد البته این باور دور از ذهن نیست چون شکلات در ابتدا برای خواص دارویی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 شکلات داغ سرشار از آنتی اکسیدان و فلاونوئید ، آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین های A، D، B6 و B12  هست ، حتما قبل از خرید پودر کاکائو دقت کنید که پودر کاکائو خالص باشد.

۱.شکلات داغ باعث لاغری می‌شود.

نوشیدن یک فنجان شکلات داغ ۲۰ دقیقه قبل از غذا اشتها را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد و باعث افزایش چربی سوزی در بدن می‌شود البته حواستان باشد زیاد روی در مصرف شکلات داغ یا هات چاکلت قطعا باعث چاقی و افزایش وزن می‌شود از جهتی هم بعد از ورزش و تمرین های بدنسازی شکلات داغ ماهیچه ها را شل می‌کند و درد عضلات را کاهش می‌دهد در عین حال خوشمزه هم هست.

شکلات داغ
شکلات داغ

۲. شکلات داغ برای داشتن بدن سالم کمک کننده است.

شکلات داغ به دلیل فلاونوئید های موجود در شکلات با پردازش نیتریک اکسید جریان خون را بهبود می بخشد و به کاهش فشار خون کمک می‌کند. علاوه بر این این نوشیدنی بهشتی حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان و ویتامین هست که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و به پیشگیری و درمان سرماخوردگی کمک می کند.

شکلات داغ می‌تواند از بروز بیماری های آلزایمر و زوال عقل پیشگیری کند و با افزایش جریان خون مغز باعث تقویت حافظه شود.

  1. شکلات داغ شادی یه شادی واقعی

این خوراکی خوشمزه از بروز افسردگی جلوگیری می‌کند. شکلات حاوی سروتونین است که به عنوان ماده ضد افسردگی شناخته می‌شود وهمچنین باعث تولید هورمون اندروفین در بدن می‌شود.هورمون اندروفین باعث ایجاد حس لذت در فرد می ‎شود و بنابراین مصرف شکلات داغ به بهبود بیماری افسردگی نیز کمک خواهد کرد. علاوه بر این استرس هم کاهش می‌دهد. البته زمان خرید شکلات یا کاکائو دقت کنید تا شکلات واقعی با کره کاکائو خالص را تهیه کنید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.