شکلات تلخ برای لاغری

شکلات تلخ برای لاغری

چیزی بهتر از این نیست که با خیال راحت یک خوراکی خوشمزه بخوریم و لاغر هم بشویم. اگر از طرفداران پر و پا قرص شکلات باشید، فواید این خوراکی بهشتی را برای تناسب اندام، پوست و… به خوبی می‌دانید.

بدون شک تناسب اندام برای تک تک ما از اهمیت زیادی برخوردار است. شکلات برخلاف تصور عامه برای کاهش وزن و لاغری توصیه می‌شود. طبق مطالعات انجام شده استفاده از شکلات تلخ متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد که باعث کاهش وزن می‌شود.

همچنین متخصصان تغذیه اعلام کرده است که مصرف مقدار اندکی شکلات تلخ در روز، به دلیل دارا بودن فیبر زیاد، باعث ایجاد احساس سیری شده و این موضوع موجب می‌شود از خوردن غذاهای پرچرب و با کالری زیاد خودداری کنید.

برای افرادی که قصد دارند به تناسب اندام برسند، توصیه می‌شود که مقدار کمی (حدود ۳۰ گرم) شکلات تلخ هنگام صبحانه یا قبل از ورزش با درصد بالا مثل شکلات‌های ۶۰ درصد و ۸۳ درصد گالاردو را امتحان کنند البته موقع خرید شکلات حتما دقت کنید تا شکلات واقعی باشد یعنی از کره کاکائو صددرصد خالص تشکیل شده باشد مثل شکلات گالاردو تا از خریدتان پشیمان نشوید. این مطلب  نگاهی دقیق‌تر به شکلات تلخ خواهد داشت تا مشخص کند آیا شکلات تلخ می تواند به کاهش وزن شما کمک کند یا خیر. پس با ما همراه باشید.

  1. شکلات تلخ کنترل‌کننده اشتها 

مطالعاتی در این حوزه صورت گرفته که نتایج آن اثبات می‌کند، بوییدن و خوردن شکلات تلخ باعث کاهش اشتها و کاهش سطح هورمون محرک گرسنگی خواهد شد.

همچنین در مطالعات دیگری اثرات شکلات شیری و شکلات تلخ را مقایسه کردند که نشان می‌دهد شرکت کنندگان بعد از خوردن شکلات تلخ احساس گرسنگی کمتر و سیری بیشتری می کنند. علاوه بر این ، آن‌ها در مقایسه با شرکت کنندگانی که شکلات شیری مصرف می کردند ، 17 درصد کالری کمتری در وعده بعدی مصرف کردند .

طبق پژوهش‌های انجام شده، می‌توانید با خیال آسوده و بدون ترس از افزایش وزن از طعم واقعی شکلات لذت ببرید.

پیام بگذارید