سالاد میوه در قیف‌های شکلاتی

سالاد میوه در قیف‌های شکلاتی

سرو میوه در مهمانی‌های شب یلدا دردسرهای خودش را دارد. میوه‌های پاییزی چیدمان یلدا را خوش آب و رنگ‌تر می‌کنند، اما در بین خوراکی‌های متنوع یلدا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند. سالاد میوه یک راه خوب برای سرو میوه با حجم کمتر است و وقتی میوه‌ی پوست‌کنده و خردشده برای هر نفر سرو شود، راحت‌تر آن را صرف می‌کنند. این قیف‌های شکلاتی خوشگل و بامزه هم به سفره یا میز یلدایتان جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای می‌دهند و هم با شکل جدید و منحصربه‌فردشان مورد توجه کوچک و بزرگ قرار می‌گیرند. 

مواد لازم:

  • قیف بستنی شش عدد
  • شکلات تابلت گالاردو 65 گرم
  • کره‌ی آب‌شده یک قاشق غذاخوری
  • میوه‌های دلخواه پوست‌گرفته و خردشده مثل انار، توت‌فرنگی، انبه، انگور، آناناس، سیب و…
  • ترافل‌های رنگی، پودر نارگیل، پودر مغز بادام یا مغزهای دلخواه دیگر برای تزیین قیف‌ها

طرز تهیه:

برای خوشگل‌تر شدن قیف‌ها سعی کنید از میوه با رنگ‌های متنوع استفاده کنید.

شکلات را خرد کنید و در یک کاسه‌ی مقاوم به حرارت بریزید. کاسه را روی یک ظرف آب جوش بگذارید، به طوری که با آب جوش تماس نداشته باشد و آن را هم بزنید تا شکلات خوب آب بشود. می‌توانید هم چند بار کاسه را به مدت بیست ثانیه در مایکروفر بگذارید و هر بار آن را بیرون بیاورید و شکلات‌ها را هم بزنید تا زمانی که کاملاً آب شود، بعد کره‌ی آب‌شده را با آن مخلوط کنید. بهتر است قطر ظرفی که مخلوط شکلات را در آن ریخته‌اید کمی بیشتر از قطر قیف‌ها باشد تا راحت‌تر بتوانید سر قیف‌ها را شکلاتی کنید. ترافل‌های رنگی، پودر نارگیل و پودر مغزی که می‌خواهید با آن قیف‌ها را تزیین کنید را هم در کاسه‌هایی با همین اندازه بریزید.

حدود یک و نیم تا دو سانتی‌متر از بالای قیف‌ها را در مخلوط شکلاتی فرو کنید و کمی بچرخانید، بعد آن را با احتیاط بیرون بیاورید و در پودر تزیینی دلخواه‌تان فرو کنید. دانه دانه قیف‌ها را به همین صورت تزئین کنید و بعد آن‌ها در لیوان‌های کوتاه قرار بدهید تا شکلات خشک بشود.

این قیف‌ها را می‌توانید روز قبل از مهمانی آماده کنید، اما میوه‌ها را در آن نریزید، چون رطوبت میوه‌ها قیف‌ها را نرم می‌کند. بهتر است قبل از سرو مخلوط رنگارنگ میوه را در قیف‌ها بچینید و همراه کمی پودینگ وانیل یا موز فرمند سرو کنید.

پیام بگذارید