پرش به محتوا

فرمند حامی دوچرخه‌سواری

سه‌شنبه‌های بدون خودرو

فرمند حامی دوچرخه‌سواری شهری

شکلات فرمند حامی دوچرخه‌سواری شهری، با حمایت از پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در راستای ترویج این فرهنگ سالم و تشویق جوانان به دوچرخه سواری همواره تلاش می‌کند.

ما کمپین‌ها و برنامه‌های مختلفی با موضوع سه شنبه‌های بدون خودرو در سراسر ایران برگزار کرده‌ایم تا گسترده ی این پویش را به شهر‌های مختلف ایران برسانیم و با افتخار می گوییم‌‌‌”‌ از خزر تا خلیج‌فارس‌، زنده‌ باد دوچرخه سواری شهری

سفیران فرمند در شهر خودتان باشید.

کاروان دوچرخه‌سواری فرمند

بندر ترکمن

در این برنامه در شهر نگین استان گلستان که سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد، علاوه بر دوچرخه سواران پرانرژی ترکمن، شهردار بندر ترکمن، معاونت سازمان محیط زیست، رییس هیات دوچرخه سواری استان گلستان و رییس اداره ورزش و جوانان حضور داشتند. باعث خرسندی و افتخار ماست که به گفته‌ی مردم و مسئولان شهر، فرمند بانی شکل‌گیری مجدد هیات دوچرخه‌سواری در بندر ترکمن شد.

بندر انزلی

این برنامه در تاریخ سه شنبه ۱۸ آذرماه سال ۱۳۹۹ برگزار شد: سه‌شنبه‌ای بدون خودرو در یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان. حضور طرفداران دوچرخه‌سواری در کنار مدیران هیات دوچرخه‌سواری استان گیلان و اداره ورزش و جوانان باعث شد دورهمی دوچرخه‌سواران بندر انزلی با پیام هوای پاک برای لبخند زمین زیر آسمان آبی و زیبای این شهر جلوه‌ی دیگری داشته باشد.

لاهیجان

سه شنبه‌های بدون خودرو در شهر چای سه ‌شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹ با همراهی هیات دوچرخه سواری استان گیلان و اداره ورزش و جوانان برگزار شد. لاهیجانی‌های دوچرخه‌سوار خیابان‌های شیب دار شهر را به عشق لبخند زمین رکاب زدند و بار دیگر نشان دادند که طرفدار هوای پاک برای شهر زیبای‌شان هستند، جایی که عطر چای هر کسی را سرمست می‌کند.

زنجان

در تاریخ ۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ مهمان شهر زیبای زنجان بودیم تا سه‌شنبه‌های بدون خودرو را در این شهر کنار هم رکاب بزنیم. با همراهی شهرداری زنجان، رییس پلیس راهور، سازمان فرهنگی ورزشی زنجان، رییس اصناف بازار و گروه پویش، دوچرخه‌سواران پرانرژی زنجانی از میدان قایم تا خیابان سعدی و بعد هم سبزه میدان و خیابان صفا را تا سازمان فرهنگی ورزشی شهر رکاب زدند و پیمان لبخند زمین را پررنگ‌تر و زیباتر از قبل کردند.

تهران

برنامه‌های سه‌شنبه بدون خودرو از تهران شروع شد و تا به حال چندین برنامه در پایتخت اجرا شده. ما در فرمند این افتخار را داریم که همراه با شهرداری تهران از ابتدای کمپین هوای پاک و سه‌شنبه‌های بدون خودرو همراه بوده‌ایم، در برنامه‌های متفاوت گوشه گوشه‌ی شهر حضور داشتیم و این پیام مهم را به شهرهای دیگر کشورمان هم می‌بریم. ما باور داریم تهران به عنوان شلوغ‌ترین شهر ایران بیش از هر وقت دیگری نیاز به همدستی تمام ما برای آسمانی پاک و هوای تازه دارد.

چابهار

برنامه سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شهر زیبای چابهار در استان سیستان و بلوچستان در آذر سال ۱۳۹۹ برگزار شد. همراهی دوچرخه‌سواران چابهاری و شور و حال زیبای طرفداران آسمانی پاک ما را بیش از پیش مصمم کرد که این تازه شروع مسیر است. آسمان زیبای چابهار میزبان رکاب‌زنانی بود که شهری پرلبخند و هوای پاک را می‌خواهند، هوایی که همیشه بهاری است. می‌دانید اسم چابهار از کجا می‌آید؟ چابهار یعنی چهاربهار، یعنی چهار فصل سال بهار است.

ارومیه

برنامه سه‌شنبه‌های بدون خودرو در دی سال ۱۳۹۹ یک روز زیبای زمستانی در شهر ارومیه برگزار شد، وقتی که برف کناره‌های راه را پوشانده بود دوچرخه‌سواران فرمندی ارومیه به طرفداری از لبخند زمین و هوای پاک برای آسمان شهر شیرین مثل نقل‌شان با همراهی سازمان فرهنگی رکاب زدند. دورهمی دوچرخه‌سواران اهل ارومیه مانند باقی شهرها با اهدای هدایای فرمند تمام شد اما پیام زیبا و مهم لبخند زمین همچنان پابرجاست.

اصفهان

سه شنبه ۱۰ بهمن سال ۱۳۹۸ در کنار دوچرخه سواران اصفهانی بودیم. رویدادی در نصف جهان ،با همکاری هیئت دوچرخه سواران و شهرداری اصفهان برگزار شد. ما در کنار دوچرخه سواران از پل آذر ،در امتداد رود زندگی بخش اصفهان تا پل بزرگمهر را رکاب زدید. بازمانده های تمدنی اصیل که برپیکره‌ی شهرنمایان بود، را تماشا کردیم و برای آسمانی آبی و لبخندی زیباتر تلاش کردید.

همدان

سه شنبه های بدون خودرو در ۲ آذر سال ۱۳۹۸ در کهن ترین شهر ایران برگزار شد. رکاب زنان همدانی با همکاری هیئت دوچرخه سواری و اداره‌‌ی ورزش و جوانان از میدان معروف همدان‌، میدان امام کار خود را آغاز کردند. بانسیمی که از سوی الوند می‌‌وزید در کنار دوچرخه سواران عزیز، کوچه به کوچه‌ی این شهر را سرک کشیدیم و پیوسته شعار دوستی با محیط زیست برای لبخند زمین را سردادیم.

کرمان

در ۷ اسفند ۱۳۹۷ با جمعی از دوچرخه سواران‌‌، در سرزمین خواجو (کرمان) رویداد سه شنبه های بدون خودرو را برگزار کردیم.ما به امید روزهای بدون آلودگی با قلبی سرشار از عشق در میان رنگ ها و نقش های قالی خوشرنگ کرمان رکاب زدیم. جمع دوچرخه سواری فرمند با قرعه کشی در کنار ارگ دیرین بم و اهدای جوایز به پایان رسید اما اندیشه‌ی لبخند زمین مانند قبل پابرجاست.

قشم

در اسفند سال ۹۹ در جزیره قشم، ژئو پارک ایران در آب های نیلگون خلیج فارس میزبان دوچرخه سواران بودیم. ما با همراهی هیئت دوچرخه سواری و اداره‌ی ورزش و‌جوانان منطقه آزاد قشم از سینما دریا، رویداد خود را آغاز کردیم. در میان راه از طبیعت بکر وبافت سنتی این جزیره لذت بردیم .از گنجی از شگفتی که در هر منطقه ی این جزیره پنهان شده است؛ صحبت کردیم تا به مقصدمان ،پیست اتومبیل رانی جزیره رسیدیم. دورهمی دوچرخه سواران قشم با اهدای هدایا پایان یافت اما انگیزه و روحیه دوچرخه سواری شهری پایان پذیر نیست.

اردبیل

در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ مهمان دیاری سرسبز در شمال غرب ایران بودیم. شهر اردبیل همراه با رکاب زنان پرانگیزه اش میزبان ما بود. همراه با دوچرخه سواران نقش و نگارهای قدیمی شهر را رکاب زدیم و برای حمایت از سه شنبه های بدون خودرو و داشتن هوای پاک بیش از پیش تلاش کردیم.

کرج

در کمپین هوای پاک در اردیبهشت ۱۴۰۰ مهمان رکاب زنان استان البرز بودیم. درآغوش این شهر درمیان شهروندان بانشاط شروع به رکاب زنی کردیم و شعار مهربانی با زمین، قلب نیرو بخش زندگی را استوار‌تر سردادیم. این رویداد با اهدای جوایز به دوچرخه سواران خاتمه یافت اما رویداد سه شنبه های بدون خودرو پایانی ندارد.

شیراز

این برنامه در فروردین ۱۳۹۸ باهمراهی رکاب زنان شیرازی در مهد شعر و ادبیات فارسی برگزار شد. در طول مسیر عطر شکوفه های بهار نارنج و لیموهای معطر بدرقه کننده ما بود. دوچرخه سواران همگام با هم در جهت هوایی پاک و لبخندی واقعی تر در شهر رکاب زدند.