دسر دو رنگ با فرنی و ژله اکلیلی

دسر دو رنگ با فرنی و ژله اکلیلی

فرنی را شاید تا حالا با ژله امتحان نکرده باشید، اما دو طعم فرنی همراه با ژله در کنار همدیگر به طرز شگفت‌آوری خوب می‌نشیند. با این دستور آسان می‌توانید یک دسر دو رنگ خوشمزه از فرنی سفید با درخشش جذاب دسر اکلیلی فرمند درست کنید که پذیرایی‌تان را خاص و زیباتر از همیشه می‌کند.ـ

مواد لازم:

  • آرد برنج یک پیمانه
  • شکر یک و نیم پیمانه
  • شیر سرد 6 پیمانه
  • آب سرد یک پیمانه
  • عرق هل یک قاشق غذاخوری
  • گلاب یک پیمانه
  • دسر اکلیلی فرمند با طعم انار یک بسته
  • آب 400 میلی‌لیتر
  • مقداری انار پاک‌کرده و خلال پسته برای تزئین
دسر دو رنگ با فرنی و ژله اکلیلی

طرز تهیه:

کیفیت و تازگی آرد برنج روی عطر و رنگ فرنی تاثیر زیادی دارد، هرچه آرد مرغوب‌تر و تازه‌تری استفاده کنید فرنی‌تان خوشمزه‌تر می‌شود. آرد برنج را از قبل در یک پیمانه آب سرد حل کنید و بگذارید در یخچال بماند. هم آب و هم شیر مورد استفاده برای فرنی باید کاملاً سرد باشند تا آرد برنج گلوله‌گلوله نشده و راحت حل شود. بهتر است حداقل شش ساعت آرد برنج در آب بماند تا فرنی نرم‌تر و لطیف‌تر بشود. بعد از این مدت شیر سرد را همراه با مخلوط آرد برنج با آب، شکر و پودر هل در یک قابلمه‌ی نچسب بریزید و روی حرارت کم قرار بدهید. به جای شکر می‌توانید از عسل یا شیره‌انگور یا شیرین‌کننده‌های طبیعی دیگر هم استفاده کنید، فقط دقت داشته باشید که ممکن است رنگ سفید دسرتان بسته به رنگ شیرین‌کننده کمی تغییر کند. همچنین مقدار شیرینی آن را هم بنا به ذائقه می‌توانید کم یا زیاد کنید، بدون این که در دستور مشکلی پیش بیاید. به جای عرق هل هم می‌توانید از یک قاشق چایخوری پودر هل استفاده کنید.

تمام مدتی که قابلمه‌ی فرنی روی حرارت قرار دارد باید آن را مداوم و آرام‌آرام هم بزنید تا مواد به ته قابلمه نچسبند و نسوزند و فرنی‌تان لطیف و یک‌دست باشد. بعد از جوش آمدن شیر فرنی شروع به غلیظ‌شدن می‌کند. در همین مرحله گلاب را اضافه کنید و همچنان به هم زدن فرنی روی حرارت ادامه دهید تا به غلظت مناسب برسد. فقط دقت داشته باشید که فرنی بعد از سرد شدن سفت‌تر هم می‌شود.

وقتی فرنی را از روی حرارت برداشتید بلافاصله آن را در ظرف‌های دسر بریزید، چون سریع سفت می‌شود. بعد از ریختن فرنی در ظرف‌های دسر اجازه بدهید دسر بیرون از یخچال کمی خنک بشود تا بعداً آب نیندازد، بعد آن را برای یکی دو ساعت در یخچال قرار بدهید تا کاملاً خنک بشود.

دسر اکلیلی فرمند را طبق دستور روی بسته آماده کنید. برای این دستور بسته به ضخامت موردنظر برای لایه‌ی اکلیلی و اندازه‌ی ظرف‌های دسرتان حداکثر نیمی از بسته‌ی دسر اکلیلی را استفاده خواهید کرد، پس حواس‌تان باشد که یا آن را کامل با آب مخلوط نکنید، یا برای بقیه‌اش از قبل فکری کرده باشید. اجازه بدهید دسر اکلیلی بعد از حل شدن در آب جوش در محیط آشپزخانه کاملاً از حرارت بیفتد و خنک شود، بعد با قاشق آرام آرام مقداری از آن را روی ظرف‌های فرنی بریزید.

ظرف‌های دسر را تا زمان سرو آن‌ها در یخچال قرار دهید و موقع سرو روی آن‌ها را با مقداری دانه‌ی انار و خلال پسته تزئین کنید.

پیام بگذارید